• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Başarılı Evliliğin Yolları

  • 1

Çoğu evliliğin balayı dönemi raf ömrüne sahiptir. Ama bu, bir ilişki başlangıcında herkesin deneyimlediği heyecan ve duygularını geri döndüremeyeceğiniz anlamına mı geliyor? Kesinlikle hayır. Tüm evlilikler yıllar boyunca manevra yapar. Bazıları, diğer tarafın zarar görmemesi için yeterince uzun süre dayanamaz. Ama çoğu dayanmayı başarır. Evliliğini taze tutmanın bazı yolları var.

  1. Eşinize (ve kendinize) minnettar olduğunuzu hatırlatın.

Evlendikten uzun yıllar sonra, eşiniz yürürken ya da başka bir iş ile meşgulken tutkulu bir öpücük kondurmak bilgisayarınızdan bile bakamayacağınız bir zorluğa dönüşebilir. Yıllar geçtikçe aradaki aşk duygusu, birbirini tanıdıkça arkadaşlığa doğru evrilebiliyor. Ama bu durumla ilgili gerçek bir tehlike var. Çalışmalar, aldatan erkekler pastasının neredeyse yarısının, duygusal hoşnutsuzluktan kaynaklandığını ve seks yapmadığını gösteriyor. Erkekler eşleri tarafından bağlı hissetmediklerinde ya da takdir etmediklerinde, şehvetli bir bakış açısına yol açan herhangi bir çekici kadının ilgisine karşı savunmasızdırlar.

  1. Küçük şeyler için teşekkür edin.

“Çocukların klozetlerini temizledim, bu yüzden bodrum katını temizlemelisin.” “Evlendiğimizde işiniz için taşındım, şimdi benim için hareket etmelisin.” “Geçen sefer seksi ben başlattım, bu yüzden sıra sende.” Bu tip cümlelerden kaçının, bu tip davranışlar eşinizle kurduğunuz güven ve bağa zarar vermekten başka hiçbir şey yapmaz. Eğer bir şey yapacaksanız, partnerinizin bir günde yaptığı tüm olumlu şeylerin puanını saklayın ve teşekkür edin.

  1. Her zaman dürüstlükle hareket edin.

Kredi kartını ortak kullanıyorsanız ve her ay faturaları saklıyorsanız, sizi ısırmak için geri döneceğine emin olabilirsiniz. Son olarak, ister konut kredisi için başvuruda bulunun, ister yaz tatili masraflarından bahsediyor olun, bu tür para sorunları ya bir kredi raporuyla ya da bir yolculuktan geçemeyeceğiniz basit bir gerçekle ortaya çıkarılacak. Aldatma genellikle yatakta olduğu halde, parayla da olabilir. Aşırı harcama konusunda yalan söylediyseniz, bu eşinizin tekrar güvenini kazanmak için zorlu bir yol olacaktır.

  1. Görünüşünüze dikkat edin.

Uzun yıllar ve birkaç çocuk olduğunda, görünümünüz değişebilir. Partnerinizle ilk tanıştığınız zamanı düşün. Lekeli eşofmanlar ve dişlerini fırçalamadan dolaşır mıydınız?