• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bakımlı Ve Güzel Tırnaklar

  • 1

Bayan ya da erkek fark etmeksizin her bireyin mutlaka tırnak bakımı yapması şarttır. Ancak tırnak bakımı özellikle bayanlar açısından büyük önem taşımaktadır. Bakımlı ve güzel tırnaklara sahip olan bayanlar temiz ve titizliği ile ön plana çıkmaktadır. Gün içerisinde ellerimizi sıklıkla kullanmaktayız. Tırnakları uzun olan kişilerin tırnak içlerinde kirler birikebilmekte ve mikroplara yol açarak hastalığa sebep olabilmektedir. Bu sebepten dolayı günlük tırnak bakımı oldukça önemlidir.

Tırnak bakımını düzenli olarak yapmayan kişilerde tırnak batması, tırnak mantarı ve tırnak kırılması gibi çeşitli sağlık sorunları da gözlemlenebilmektedir. Tırnak bakımı hem sağlık hem de kişisel temizlik ve dış görünüm açısından oldukça önemlidir.

Tırnak Kesmenin Püf Noktaları

Günümüzde pek çok kişi tırnaklarını keserken özen göstermemekte bu da tırnakların sağlıksız ve bakımsız bir görünüme sahip olmasına yol açmaktadır. Tırnak kesiminde uygulayabileceğiniz basit püf noktalar bulunmaktadır. Tırnak kesiminizi duş aldıktan sonra yapmak çok daha doğru bir yöntemdir. Bunun sebebi ise duştan sonra tırnaklar yumuşar ve tırnak kesiminde tırnaklarınız kırılmadan ve zarar görmeden rahat bir şekilde kesilebilir. Tırnak kesiminden sonra evde yapacağınız basit ve kolay törpü işlemi ile tırnaklarınızın daha düzgün ve daha bakımlı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Törpü işleminde tırnak şeklinizi küt veya yuvarlak olarak kendiniz de kolay bir şekilde şekillendirebilirsiniz.

Tırnaklarınızı Oje İle Mükemmelleştirin

Oje günümüzde en çok kullanılmakta olan tamamlayıcılardan biridir. Ojeler göz alıcı görünümlerinin yanı sıra aynı zamanda tırnakları da bakımlı ve güzel gösterir. Ancak güzel bir görünüm elde edebilmek için oje sürerken ojeyi dikkatli sürmeye ve taşırmamaya da özen göstermek gerekir. Oje sürmeden önce tırnaklarınıza yapacağınız baz uygulaması ojenin daha pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Oje sürerken dikkat edilecek en önemli püf noktalardan biri de ojeyi sürmeye tırnağın ortasından başlanmalı ve kenarlara doğru yayılmalıdır. İnce tabaka halinde iki kat sürülen ojeler daha güzel bir görünüm kazandıracaktır. Ayrıca oje ile tırnaklarınızın kusursuz bir görünüm kazanmasını istiyorsanız tırnak bakımınızı düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

 

 


ETİKETLER