• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bağlanma Korkusu Olan Erkeğe Nasıl Davranmalı?

  • 1

Kadınların merak ettiği konulardan birisi de, bağlanma korkusu olan erkeğe nasıl davranmalı? Konusu olmaktadır. Bu yazımızda, özellikle siz hanımlara yardımcı olmak ve mutlu bir gelecek adına önerilerde bulunmak istiyoruz. Bilindiği üzere, her erkeğin güncel yaşamı içerisinde toplum ve geleneksel kalıpların yanı sıra psikolojik etmenler de bulunmaktadır. Evlilik ya da uzun ilişki söz konusu olduğundan erkeklerin tutum ve davranışlarında değişiklikler gözlemlenebilmektedir. Peki, bu durumlarda neler yapmalı ve nasıl bir yol izlemeliyiz?

Anlayışlı Olmaya Çalışın

İlişkinizin uzun soluklu olmasını istiyorsanız, partnerinize karşı anlayışlı olmalı ve belirli saygı kurallarını sergilemekten kaçınmamalısınız. Bağlanma korkusu, erkeklerde olduğu kadar kadınlarda da görülebilmektedir. Bu sebeple, bu sorunun toplumsal ve bireysel etkenlere dayalı olduğunu aklınızdan çıkarmamalı ve sabırlı olmalısınız. Vereceğiniz her olumsuz tepkinin, ilişkinizi yaralayacağını ve mutsuz bir ilişkiye yol açacağını da eklemeliyiz.

Dilinizden Sevgi Sözcüklerini Düşürmeyin

Bir erkeğin kalbine giden en temel ve kestirme yolun sevgi olması kadar, eylemlerinizle de sevgi sözcüklerini dilinizden düşürmemeli ve eşinizin yanında olmalısınız. Erkeklerde bağlanma korkusu zor ve sorunlu bir süreç gibi görünse de asla çözülmeyeceğini düşünmemeli ve her sorunun temelini sevgi odağı ile halledebileceğinizi bilmelisiniz.

Ortak Hayaller Üçgeni

Birlikte kuracağınız her hayal ve gelecek planı, yaşamı daha olumlu ve sevecen bir konuma sokacaktır. Bu sebeple, sevgilinizle ortak hayaller kurmaktan kaçınmamalısınız. Bağlanma korkusunun önüne geçebileceğinizi ve sevdiğiniz adam için hangi fedakarlıklarda bulunabileceğinizi düşünebilirsiniz.

Armağanlardan Kaçınmayın

Kadın kadar, erkeklerin de hediyelerden hoşlanması kaçınılmaz olacaktır. Erkeklerde bağlanma korkusunu nasıl yenebiliriz? Sorusuna en tutarlı yanıtın; sevgi ve saygı bütünlüğü içerisinde sabretmeli, sürprizlerde bulunmalı ve sorunlarını çözmeye yardım etmeniz olacağını söyleyebiliriz. Uzun soluklu bir ilişkinin anahtarı ne toplumun, ne ailenizin, ne de başka bir unsurun elinde bulunmaktadır. Bu tamamen sizin bütünlük ve sevgi çemberiniz ekseninde gelişecek bir yoldur. Kendi yolunuzu oluşturduğunuz sürece hiçbir sorun ve etmenin sizleri etkileyebilmesi mümkün değildir. Bağlanma sorununa dair en büyük çözüm ve öneri ise, sevdiğiniz erkeğin gözlerinin içerisine bakmak ve yanında olmak olacaktır.