• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ayran Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

  • 1

Özellikle yaz aylarının yaklaşması ile birlikte pek çok bayanı kilo telaşı sarmakta. Yaz ayına güzel bir vücut ile formda giriş yapmak isteyen bayanlar pek çok zayıflama yöntemine başvurmaktadır. Bu zayıflama yöntemleri bazen kişilere ciddi zararlar verebilmekte ve sağlık problemlerine yol açabilmektedir.

Ayran diyeti, kolay ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenin en etkili yoludur. Ayran diyeti ile 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde fazlalık olan kilolarınızdan kurtulmanız mümkün. Ancak fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız diyet listesinde yer alan beslenme şekline düzenli bir şekilde uyum sağlamanız gerekmektedir.

Ayran tok tutma özelliğine sahip olduğundan dolayı acıkmayı önlemekte ve vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olmaktadır. Ayran diyetinde sabah, öğlen ve akşam saatlerinde düzenli olarak 3’er bardak ayran tüketilmesi gerekmektedir.

Ayran Diyeti Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Ayran diyeti uygulayarak kilo vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım noktalar bulunmaktadır. Ayran diyetinde tüketilmekte olan ayranın yağsız ve tuzsuz olarak tüketilmesi gerekmektedir. Ayrıca tüketilen ayranın hazır yoğurt yerine evde yapılan yoğurttan tüketilmesi çok daha sağlıklı olacaktır.

Ayran diyeti uygularken bol su tüketimi yapılması gerekmektedir. Tavsiye edilmekte olan günlük su tüketim miktarı ise en az 2 ya da 2.5 litre olarak belirlenmektedir. Eğer canınız tatlı istiyor ise ara öğünlerde meyve tüketimi ile tatlı isteğinize çözüm bulabilirsiniz. Meyve tüketimi kalori alma sorununu ortadan kaldırarak diyetinizin daha etkili olmasına yardımcı olmaktadır.

Ayran Diyeti Ne Kadar Süre Uygulanır

Ayran diyeti genel olarak 1 hafta uygulanmaktadır. 1 hafta boyunca ayran diyetinin düzenli uygulanması yaklaşık olarak 5 kilo zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Ayran diyeti boyunca ve diyet sonrasında şekerli ve yağlı yiyeceklerden uzak durmakta fayda var. Ayran diyetini uyguladıktan sonra tekrar uygulamak istiyorsanız 1 hafta ya da 2 hafta aralık vermeniz ve diyeti sonrasında uygulamanız gerekmektedir. Ayran diyetini uygulamakta olan kişilerin %95 i olumlu sonuçlar elde etmekte ve bu diyeti herkese tavsiye etmektedir. Özellikle ayran sevenler için mükemmel bir diyet.

 

 


ETİKETLER