• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ayak Kokusuna Çözüm Önerileri

  • 1

Kişisel bakım hem sağlık hem de toplumdaki değer açısından büyük önem taşımaktadır. Bayan ya da erkek fark etmeksizin herkesin kişisel bakımını aksatmadan düzenli bir şekilde yapması gerekir. Günlük kendinize yarım saat ayırarak kişisel bakım ihtiyaçlarınızı giderebilir ve daha sağlıklı bir yaşam sürerek toplum içerisindeki değerinizi de arttırabilirsiniz.

Kişisel bakım aksatmadan yapılıyor olsa dahi bazı kişilerde istenmeyen cilt problemleri ile karşı karşıya gelmek kaçınılmaz oluyor. Genel olarak şikayet edilen ve sürekli olarak pek çok kişi tarafından gündeme gelen problemler arasında ayak kokusu bulunuyor. Bazı kişiler ayaklarını düzenli bir şekilde yıkasa dahi ne kadar bakım yaparsa yapsın ayaklarında terleme ve koku problemleri gözlemlenebiliyor. Ayak kokusu için çözüm önerileri olarak genelde evde uygulayacağınız doğal yöntemler ile bu durumu en aza indirebilir ve bir nebze de olsa kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

Doğal Yöntemler İle Ayak Kokusunu Ortadan Kaldırın

Günümüzde pek çok kişinin ortak sorunu olarak bilinmekte olan ayak kokusu özellikle toplumda ve kalabalık ortamlarda ya da birinin evine gittiğinizde sizi oldukça zor bir duruma sokmaktadır. Ayak bakımını aksatmadan yapsanız dahi ayak kokusundan kurtulamıyor musunuz? Evde uygulayacağınız doğal yöntemler ile ayak kokusuna çözüm bulabilir ve toplum içerisinde daha rahat olabilirsiniz.

Ayak kokusundan kurtulma konusunda sirke oldukça etkili. Bakterileri ortadan kaldırma konusunda birebir olan sirke ayak kokusunu ortadan kaldırmada en sık tercih edilen doğal yöntemler arasında yer almaktadır. Elma sirkesi kullanmanız durumunda daha etkili sonuç almanız kaçınılmaz olacaktır. Sıcak su ve elma sirkesini karıştırdıktan sonra ayaklarınızı sirkeli su içerisinde yaklaşık olarak 15 dakika beklettikten sonra ayaklarınızı yıkayın. Bu yöntemi her gün düzenli olarak uygularsanız ayak kokusu problemine kalıcı çözüm bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra ayaklarınızı sıcak su ve çay ile de dinlendirebilirsiniz.

Ayak Sağlığının Önemi

Ayaklarımız vücudumuzun tüm yükünü taşımakta olduğundan dolayı oldukça önemlidir. Ayak sağlığınızı korumak için ayaklarınıza düzenli olarak bakım yapmalı ve ayakkabı seçiminde büyük özen göstermelisiniz. Her gün düzenli olarak ayaklarınızı sıcak su ve lavanta yağı karışımında bekleterek ayaklarınızın dinlenmesini sağlayabilir ve koku problemini ortadan kaldırabilirsiniz.