• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ayak Kokusu Artık Utanç Değil

  • 1

Kişisel bakımın önemi pek çok kişi tarafından bilinmekte ve toplumda herkes kişisel bakımını yerine getirmektedir. Ancak bazı insanlarda çeşitli sebeplerden dolayı ne kadar temiz olursa olsun ayak kokusu gibi sorun oluşabilmekte bu sorun da özellikle toplum içerisinde ve kalabalık ortamlarda büyük sıkıntı ve utançlara sebebiyet verebilmektedir. Ayak kokusu istenmeyen bir durumdur ancak kişinin elinde olan bir durum değildir. Ayak kokusuna evde uygulanabilecek doğal yöntemler ile çözüm bulmak mümkün. Bu doğal yöntemler düzenli olarak uygulandığı takdirde artık ayak kokusu bir utanç olmaktan çıkar.

Ayak Kokusuna Doğal Çözümler

Doğal yöntemler ile ayak kokusundan kurtulmak mümkün. Ayak kokusundan kurtulmak için evde uygulayacağız doğal yöntemler arasında en etkili olan yöntem sirkeli su olarak bilinmektedir. Bir Kova suyun içerisine ilave ederek karıştıracağınız sirke ayak kokusu probleminizi ortadan kaldırma konusunda büyük fayda sağlamaktadır. Her gün ayaklarınızı sirke karışımlı suda 20 dakika bekleterek bu sorundan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra karbonat, siyah çay, lavanta yağı ve ada çayını da su içerisine ilave ederek ayak kokunuza kalıcı bir çözüm bulmanız mümkün olacaktır. Doğal yöntem uygulayarak ayak kokusuna kesin çözüm bulmak istiyorsanız bu karışımları het gün düzenli olarak aksatmadan yapmanız gerekmektedir. Aksi durumda kesin ve kalıcı çözüm bulmak mümkün değildir.

Ayak Terlemesi Ayak Kokusuna Sebep Oluyor

Toplum içerisinde kişilere büyük rahatsızlık ve utanç veren ayak kokusu pek çok sebepten dolayı kaynaklanabilmektedir. Genel olarak ayakların kokmasındaki başlıca sebepler arasında ayaklarda terleme olması durumu neden olabilmektedir. Özellikle yaz aylarında ayakkabı seçerken ayakların hava almasını sağlayan ve açık ayakkabıların tercih edilmesi hem ayakların terleme sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olmakta hem de ayak kokusunu az da olsa engellemektedir. Ayak terlemesi bazı kişilerde yaz ve kış aylarında sürekli olarak gözlemlenebilmektedir. Bu durum kişinin elinde olmayan ve istenmeyen bir durum olduğu gibi tıbbi açıdan da bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Bu sebeple kişinin dikkatli ve temiz olması büyük önem taşımaktadır.