• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Allık Sürmenin İncelikleri Nelerdir?

  • 1

Yüzün genel olarak hattını en iyi şekilde ortaya çıkaran ve yüze şeklini veren makyajın olmazsa olmazlarından birisi allıktır. Bu makalemizde allık sürmenin incelikleri olarak sizlere allık sürme hakkında püf noktalarından bahsetmeye çalışacağız. Etkili ve doğru bir şekilde allık sürmek nasıl olur bunlardan bahsetmeye çalışacağız. Böylece allık sürmenin incelikleri hakkına doğru bilgiler edinerek doğru ve etkili allık sürmenin nasıl olduğunu en iyi şekilde öğreneceksiniz.

Yüzünüzü canlı ve renkli gösteren, yüz ifadenizi belirgin şekilde ortaya çıkarak allık sürme teknikleri olarak aşağıda sizlere geniş kapsamlı olarak açıklamalar yapmaya çalıştık. Bu açıklamaları okuyarak allık sürme hakkında teknikleri öğrenebilirsiniz. Bu tekniklerden faydalanarak siz de doğru bir teknik ile allık sürebilirsiniz.

Doğru Bir Şekilde Allık Sürme Teknikleri

Etkin ve ideal bir makyajın sırrı tekniklerin doğru kullanılmasıdır. Konumuz gereği makyajın demirbaşlarından olan allık sürme tekniklerine yazımızda ağırlık verdik. Doğru bir şekilde allık sürme teknikleri olarak şunları sayabiliriz;

  • Yüzünüze allık sürerken uygun allık fırçası tercih edin.
  • Cildinize uygun renkte allık seçtikten sonra allığı sürmek için de yüzünüzün şekli önemlidir. Yüz şekline göre allık uygulama teknikleri şu şekildedir;

Yuvarlak yüzler: Yüz kısmının daha ince ve uzun görünmesi içim allığı yanakların üstünden uygulamaya başlayın. C harfi çizer gibi fırçayı kullanın.

Uzun yüzler: Yüzünüzü daha az uzun göstermek için allığı sadece yanaklarınızın üstüne uygulayın.

Oval yüzler: Bu yüz tipinde alın kısmı geniş olduğu için allığı elmacık kemiklerine ve şakaklara uygulamak gerekir.

Cilt Yapısına Uygun Allıklar Tercih Edin!

Allık sürerken teknikleri doğru şekilde uygulamak kadar cilt yapısına uygun şekilde allık tercih etmek de önemlidir. Cilt yapısına uygun allıklar olarak sizlere bilgiler vermeye çalıştık. İşte cilt yapısına uygun allık modelleri ve renkleri;

  • Cildinize uygun renkte allık tercih edin. Allık sürmenin gayesi yüzün canlı görünmesini sağlamaktır. Bunun için soluk cilt yapısına sahip olanlar pembe renklerde allıkları, koyu renk cilt yapısına sahip olanlar mercan renkleri tercih edebilir.
  • Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler krem allık, normal cilt yapısına sahip olan kişiler toz allıklar tercih edilebilir.