• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Allık Kontür Tekniği

  • 1

Makyaj neredeyse her bayanın vazgeçilmez tamamlayıcısı olarak bilinmekte ve günlük yaşantıda sıklıkla uygulanmaktadır. Özel davetlerin yanı sıra günlük yaşantıda ve iş hayatında da makyaj yapmayı tercih etmekte olan bayanlarda en önemli detay makyajın kalıcılığıdır. Dayanıklı makyaj ve doğru tonlamalar ile her zaman ön planda olabilirsiniz. Allık makyaj malzemeleri arasında en sık kullanılmakta olan malzemeler arasında yer almakta ve basit ya da ağır makyaj uygulamalarının tümünde kullanılmaktadır.

Makyajınızda daha güzel bir görünüm kazanabilmek için allık kontür tekniğini denemeye ne dersiniz? Bu uygulamada sadece allık yüz hatlarınızı ortaya çıkartmak için yeterli olmaktadır. Allık kontür tekniği ile çok daha canlı ve enerjik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yaz aylarında tercih ettiğiniz cıvıl cıvıl elbiseleriniz ile mükemmel bir uyum sağlayan allık kontür tekniği pek çok kişinin büyük ilgisini topluyor.

Allık Kontür Tekniği İle Yüz Hatlarınızı Ortaya Çıkartın

Allık ile uygulayacağınız kontür tekniğinde yüz hatlarınızı belirgin bir şekilde ortaya çıkartmanız mümkün. Pembe ve şeftali tonları ile yüzünüze canlılık katabilir ve günlük yaşantınızda bu tekniği kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Allık kontür tekniği ile yapılan makyajı tamamlamak ve daha hoş bir görünüm elde edebilmek için allığınızın rengine uygun tonlarda far seçimi mükemmel bir uyum yakalama konusunda en büyük yardımcınız olacaktır. Özellikle yaz aylarında makyajınızın kalıcılığını sağlamak için kaliteli malzeme kullanımı büyük önem taşımakta ve makyaj sabitleme spreyi ile makyajınızın akmasını önlemeniz mümkün olmaktadır.

Allık Kontür Tekniği Nasıl Uygulanır?

Allık kontür tekniği uygulaması oldukça kolay. Buradaki en önemli detay nasıl bir görünüm elde etmek istediğiniz. Hafif ve sade bir görünüm için allık renginizin seçimini yaptıktan sonra fırça yardımı ile allığı elmacık kemiğinizin tepesinde karıştırın.  Eğer daha göz alıcı bir görünüm elde etmek istiyorsanız farklı renk tonlamalarını karıştırmanız gerekecek. Elmacık kemiğinizin üst kısmına uygulamış olduğunuz allığın daha belirgin bir görünüm kazanmasını istiyorsanız alt kısma daha koyu bir tonlama ile gölgelendirme yapabilir ve daha belirgin bir görünüm elde edebilirsiniz.