• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Aleo Vera Bitkisi Ve Faydaları

Aloe vera bitkisi
  • 1

Aloe vera bitkisi ALEO VERA BİTKİSİ VE FAYDALARI
Aloe vera bitkisi diğer tıbbi adıyla sarısabır bitkisi zambakgiller ailesindendir ve Afrika bulunan bir bitki türüdür.Kullanım alanı baya geniş bir bitkidir.Aloe Vera bitkisinin yaklaşık 400 farklı çeşidi bulunmaktadır. Görünümü olarak bakılırsa, bu bitkinin yaprakları uzun ve etlidir. Aynı zamanda yapraklar uç kısımlara keskinleşmektedir. Yine bu yaprakların yan taraflarında ufak dikenler yer almaktadır. Bu bitki türü, dipten başa doğru açılan açılmakta olan çiçek görüntüsüne benzemektedir.Aynı zamanda bu bitkinin boyu 30 ile 60 cm arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu bitkinin bazı türleri, çiçek de açabilmektedir.İçeriğinde pek çok mineral, vitamin, enzim ve aminoasit bulunan aloe vera bitkisi özellikle uzun yıllardan beri alternatif tıp tedavisinde sıklıkla tercih edilen bir ürün niteliğinde olmaktadır.Aleo vera bitkisinin içeriğindeki jel yapısı kullanılmaktadır.Evde kolayca jel elde edebilirsiniz.Tek yapmanız gereken aleo vera bitkisinin yaprağını alıp ortadan ikiye bölmek böylece jeli elde etmiş olursunuz.Jelin deforme olmaması için ısıtıp veya dondurma işlemleri yapmayınız.
Aleo Vera Bitkisinin Faydaları
-Cilt dokusunu güçlendirir ve cilde direnç verir.
-Ciltteki yanıklara, ezgamaya,akne ve sivilcelere etkin çözüm sağlar.
-Vücüttaki ağrı ve şişlikleri de azaltır.
-Su kabarcıklarına, donmalara, alerjik reaksiyonlara ve böcek ısırmalarına da iyi gelir.
-Kalp ve damar sağlığına etkisi olup vücutta kan akışını hızlandırarak damarların tıkanmasının önüne geçebilmektedir.
-Sindirim sistemi sağlığının korunmasınaoldukça etkili olmaktadır.
-Aloe vera jelinin bu selülitLİ yapılanmalarını üzerine sürülmesi, selülitlerden daha kolay kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
-Kanserli hücrelerin yayılmasında ve büyümesinde engellediğine dair bilgiler mevcuttur.
-Saç bakımındada kullanılmaktadır.Saçı besleyip dirençli bir yapı kazandırır.
-Saç derisindeki bakteri, mantar ve kepek sorununa da çare olan aloe vera jeli, kaşınma ve iltihaplanma sorununa da birebirdir.


ETİKETLER