• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Aldatan Bir Erkeğin Davranışları Nasıl Değişir?

aldatma
  • 1

Aldatan erkeğin hareketleri nasıl değişir?ALDATAN BİR ERKEĞİN DAVRANIŞLARI NASIL DEĞİŞİR?

İlişkilerde çeşitli sebepler sonucunda aldatma olayı sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. ABD’de yayınlanan Journal of Marital and Family Therapy dergisinin araştırmasına göre evli olup eşini en az bir kez aldatan erkeklerin oranı %22 olmuştur. Bu oran flört de dahil olmak üzere tüm ilişkiler değerlendirildiğinde %57 gibi bir orana yaklaşmaktadır.

Yapılan araştırmalardan sonra akıllara gelen en önemli soru ise, bir erkeğin aldattığını nasıl anlarız sorusudur. Konuyla ilgili geniş çapta araştırmalar yapılmış ve ortak davranış biçimleri ortaya konmuştur. Gelin birlikte inceleyelim.

Cep Telefonu Konusu

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri adeta bu cihazlara bağımlı halde yaşıyoruz. Bu telefonlarda tüm bilgiler kayıtlı olduğu için, aldatan erkekler telefon konusunda açık verirler. Aldatan erkek, daha önce sizden hiç sakınmadığı cep telefonunu sizden kaçırmaya başlar. Sizin yanınızda konuşmamak için elinden gelen gayreti gösterir.

Evde telefonunun sizin elinize geçmesinden korktuğu için zamanını telefonundaki mesajlar ya da numaraları silmekle geçirir. Ayrıca telefon rehberinde erkek adı ya da iş arkadaşı bir hanım olarak kaydettiği numaralar şüphe dahilindedir. Yani, bir erkek telefon konusundaki alışkanlıklarını değiştirdiyse şüphelenmek için yeterli nedeniniz var demektir. Ayrıca telefonların sessize alınması, hiç etrafta bırakmamaya özen göstermeye başlaması, hatta evde unuttuğunda şaşılacak panik tepkiler göstermesi dikkate alınması gereken davranışlardandır.

İlgisi Azalır

Aldatan erkeklerin ortak tavırları arasında ilgisini azaltma da vardır. Eğer evliyseniz ve çocuğunuz da varsa, erkek çocuğuyla daha az ilgilenmeye başlar. Aile ile birlikte geçirilen hafta sonları ya da izin günleri onun için sıkıcı olmaya başlar. Artık bir gözü saattedir ve sürekli bahanelerle aile ortamından uzaklaşmaya çalışır.

Eğer erkek size ayırdığı zamanlarda sıkılıyorsa ve zamanınız eskiye göre tatsız geçiyorsa hemen beni aldatıyor mu diye düşünmek yersiz olur. Eve olan ilgisi bir anda aşırı derece artış gösterirse de şüphelenmeye başlamalısınız. Bu da saklama iç güdüsünün etkisidir.

Evlilikte Monotonluk Nasıl Giderilir konusunu okumanızı tavsiye ederiz.

Ya da TAM TERSİ!

İlişki uzmanları erkekte çok ani davranış değişikliklerine dikkat etmelisiniz diyor. Yani ilgisi azalmasının tersine, bir anda size hiç göstermediği kadar aşırı bir ilgi göstermeye başladıysa siz de karşılığını gösterin ancak bu ani değişimi de bir yandan tatlı tatlı sorgulayın.

erkek

Gençleşme Çabası

Eskiden kişisel bakımına pek önem vermeyen erkek bir anda bu konuya azami ilgi göstermeye başladıysa bir “acaba” diye sormak gerekebilir. Giyim tarzı, alışkanlıkları, görsel anlamda değişiklikler dikkat çekici boyuttaysa şüphelenmeniz gereklidir. Özellikle orta yaş grubundaki erkeklerde bu daha belirgin bir hal alır.

Panik Atak Yaşarlar

Uzman Psikolog Yıldız Burkovik, eşlerini aldatan erkeklerin genellikle panik atağa maruz kaldıklarını açıklamıştır. Öncelikle aldatma olayından heyecan duyan erkek, zamanla bunu sorun olarak görmeye başlayacak ve gizledikçe panik atağı tetiklenecektir.

Eskiden sinirlenmediği bir olaya sinirlenmeye başlayan, ev içinde sürekli gergin bir hava estiren erkeklerinde aldatma ihtimalinin fazla olduğu söyleniyor. Bu nedenle daha önce olduğunun tersine her şeye sinirlenmeye başladıysa dikkatli olun!

Burada verdiğimiz örnekler sadece tipik davranışlardır. Bir erkek bunların tümünü sergileyip sizi hiç aldatmamış da olabilir. Belki ilişkiden sıkıldı, belki artık aşık değil… İlişki, aşk ve evlilik karmaşıktır. Deneysel bir formül gibi tek seferde her şey anlaşılamaz. En önemlisi çiftler arasındaki iletişimin gücüdür!


ETİKETLER