• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ahmet Maranki Sivilce Kürü ve Maske Tarifleri

tuz ve biber
  • 1

Sivilce oluşumu bir çok nedenden tetiklenebilir. Kandaki bakteriler, karaciğer sorunları, aşırı yağlı bir cilt, stres, beslenme bozuklukları ve bakım hataları gibi sebepler sivilce oluşumuna neden olabilir. Dışardan uyguladığınız tedavi sivilceyi geçici olarak uzaklaştırsa da, eğer sorun kanda ya da karaciğerde ise bu sorun bir süre sonra tekrar baş gösterir. İşte Ahmet Maranki tam da bu noktaya değiniyor ve sivilceye karşı geçici değil, kalıcı çözüm önerileri sunuyor. Ahmet Maranki’nin paylaştığı sivilce ve karaciğer temizleyici kürler ile, sizde sivilce sorunlarından çok kısa sürede kurtulabilirsiniz. Üstelik, tekrar etmesini de engelleyerek!

Uyarı: Aşağıda verilen Ahmet Maranki sivilce kürlerinde yer alan herhangi bir malzeme cildinizde alerjiye neden olabilir. Bu nedenle kullanmadan öne mutlaka alerji testi yapınız. Beklenmeyen etki görülürse tekrar kullanmayınız.

1. Kaya Tuzu ve Gül Suyu ile Sivilce Tedavisi

Ahmet Maranki, 80 den fazla mineral barındıran kaya tuzunun sivilceyi bölgeyi çok başarılı bir şekilde temizleyip sivilceyi yok ettiğini ifade ediyor. Peki, kaya tuzunu cildimize nasıl uygulamalıyız? Çok basit:

  • Kaya tuzundan (tuz taşı) alacağınız 1 parça ile sivilce bulunan bölgede tuzu gezdiriniz. Biraz su ile sivilce bulunan kısmı nemlendirip tuzu uygulayabilecek kıvama getiriniz.
  • Kesinlikle göz çevresinde uygulamayınız ve kaçmaması için dikkat ediniz!
  • Tuz uyguladıktan hemen sonra ise gül suyu ile sivilceli bölgeyi yıkayınız.

Bu tedavi ile 1 haftada yüksek oranda sivilceleri azaltabilirsiniz. Ancak eğer mutlaka aşağıdaki “karaciğer” bölümünü okuyunuz.

2. Kil Maskesi

Maranki, sivilcelere karşı en etkili bir diğer yönteminde kilden geçtiğini söylüyor. Düzenli kil uygulaması ile sivilcelerini kısa zamanda cildinizden uzaklaştırabilir, cilt sağlığınızı artırabilirsiniz.

Kil, cilt gözeneklerini sıkılaştırıp yağı temizlemeye ve cildi canlı tutmaya yarar. Ölü deriyi cildinizden uzaklaştırarak sivilce oluşumuna neden olan etkenleri ortadan kaldırır.

Kil Maskesi Tarifi için Buraya Tıklayınız.

Sivilce konusu ile ilgili hazırladığımız detaylı Sivilce Nasıl Geçer içeriğimizi de mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.


ETİKETLER