• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Adım Adım Dumanlı Göz Makyajı Yapımı

makyaj
  • 1

Dumanlı makyaj hemen her mevsiminde çok sık kullanılan etkileyici bir göz makyajı stili. Makyaj zeminini hazırlamak için, günlük makyaj yapımında olduğu gibi, bu makyajda da fondöten ve pudra kullanacağız. Cildimize en uygun fondöten ve pudrayı yüzümüze uyguladıktan sonra, dumanlı göz makyajımıza başlayabiliriz. En altta tavsiye bir dumanlı göz makyajı yapım videosu da paylaştık.

1. Bej Far Seçimi

Evet, ilk önce bej tonlarında bir far seçiyoruz ve göz kapağımızın bitiş kısmına farı uygulamaya başlıyoruz. Göz kapağımızdan sonra hemen kirpik diplerimize bej far uygulaması yapıyoruz. Farınız mat ya da parıltılı olabilir. Bu tamamen sizin seçiminize kalmış bir durum. Far uygulaması bittiyse, siyah bir göz kalemi ile makyajınıza devam edebilirsiniz.

2. Siyah Göz Kalemi

Göz kalemini, alt kirpik çizginize çok az olmayacak şekilde uygulayın. Alt kirpik çizgilerinize uyguladığınız göz kalemini, ince bir far aplikatörüyle ya da uzun far fırçası yardımıyla dağıtın. Farınızın ucuna bulaşan göz kaleminin fazlalığını da, üst göz kapağı kirpik uçlarınıza uygulayın. Mutlaka düz bir çizgi çekmeliyim diye düşünmeyin, çizginin düz olması gerekmiyor. Sadece orada renk oluşması yeterlidir.

3. Renkli Far Seçimi

Şimdi kendinize farklı bir tonda göz farı seçmeniz gerekecek. Far seçiminizi mevsim renklerinden yana kullanabilirsiniz. Kıyafetinizle de uyuşması önemli tabii ki. Eğer farınızı seçtiyseniz, ince uçlu bir far fırçası yardımıyla göz kapağınıza yaymaya başlayın. Az önce kirpik diplerinize çizdiğiniz çizginin üzerine de far uygulaması yapın. O çizgi altta kalmalı. Böylelikle gözleriniz dumanlı bakışlara sahip olacak.

Far uygulamasının ardından; rimel, allık ve ruj uygulamalarını da yaparak, dumanlı göz makyajımızı tamamlamış olacağız. Uygun rimel seçiminden sonra, kirpiklerimize uygulamaya başlıyoruz. Dolgun görünüm yaratmanız bu makyaj için daha uygundur.

4. Allık Uygulaması

Sırada allık var. Allık için kendi tonlarınız önemli. Her zaman kullandığınız allığı kullanmanızda bir sakınca yok. Fakat çok ağır tonlarda far kullandıysanız, allığınız mümkün olduğunca hafif olmalı. Bu gibi durumlarda şeftali tonları oldukça idealdir.

5. Makyaja Uygun Ruj

Allık işlemini de ardımızda bıraktığımıza göre, ruja geçebiliriz. Allık renginize yakın bir ruj kullanabilirsiniz. İsterseniz pastel renkleri de tercih edebilirsiniz lakin mümkün olduğunca soft pastel kullanmaya çalışın ki gözlerinizin çarpıcılığı ortaya çıksın. Mat renkleri tercih etmemelisiniz çünkü makyajınızın odak noktası gözler. Dudağınızı da mat bir rujla patlatırsanız, odak noktası ikiye bölünecek, böylelikle yüzde büyük bir karmaşa ortaya çıkacaktır.

Videolu Dumanlı Göz Makyajı Yapımı

Youtube’un ünlü kozmetik ve makyaj kanallarından biri olan Duygu Özaslan kanalında anlatılan dumanlı göz makyajı tutorial videosu oldukça açıklayıcı. Videosu aşağıda, izlemenizi tavsiye ederiz.


ETİKETLER