• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Açık Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalı?

  • 1

Açık bir tene sahipsiniz, makyaj yapmak için neler kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz? Cilt tonuna göre yapılan makyajlar her zaman daha güzel bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. Doğru stratejileri ve renkleri kullanmak ışıldamanıza yardımcı olurken, sönük kalmamanıza yardımcı olacaktır. Peki, açık tenliler nasıl makyaj yapmalı? Makyaj tonlarını seçerken neye dikkat etmeli?

Güzelliğini ört bas etmeden makyaj yapmak bir sanat işidir. Özellikle açık tonlu bayanlar makyaj yaparken dikkat etmelidir. Aksi durumda ya çok ağır bir makyaj olur ya da sönük. Bunun için sizlere formüller sunacağız. Gelin açık tenli bayanlar nasıl makyaj yapmalı bakalım.

Pudrayı Fazla Kullanmayın

Açık tonda bir cilde sahipseniz pudrayı fazla kullanmamaya özen gösterin. Yağlı ve karma cilt yapısına sahip olan kişiler için pudra kullanımı gayet ideal bir seçim. Fakat açık tonlu kişilerde pudra mat bir görünüme sahip olmanıza neden olur. Bunun yerine yüzünüze ışıltı verecek makyaj ürünleri kullanmanızda fayda var. Ya da son zamanların trendi BB kremlerden tercih edebilirsiniz.

Canlı Tonda Ruj

Ruj makyajın temel malzemesidir. Bu nedenle ruj seçimini dikkatli yapmalısınız. Diğer cilt tonlarına göre açık tenli bayanlar kesinlikle canlı ruj renleri seçmeli. Cilt tonuna renk katacak olan kırmızı, mercan, pembe hatta fuşya gibi renkler. Gözünüz korktu değil mi? Bu renk tonlarını kullanmak herkes için zor. Ama açık tenliler kesinlikle bu tonlarla daha canlı dururlar.

Açık Renkte Göz Farı Kullanmayın

Zaten açık tenli bir yapıya sahip olduğunuz için bej, krem ve ten rengi kullanılan farlar belli bile olmayacaktır. Bu renk tonları sadece kaş altında ve kirpikleri aydınlatmak için kullanılması gerekir. Açık tenliler daha koyu far seçimleri yapmalı.

Allık ve Bronzlaştırıcı Kullanın

Açık tenliler kendine renk katmak için allık veya bronzlaştırıcı kullanmak zorundalar. Makyajı çok sönük kalmaması için allık kullanmanız gerekir. Aksi durumda makyaj sönük kalacaktır.

Kontür Uygulaması Yapın

Cilt tonu açık olan kişiler sönük kalmaması için cildine kontür uygulaması yapmalı. Vücut hatlarını ortaya çıkararak makyaja renk katmalıdır.