• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

90 Yıllarına Uzanan Saç Modelleri

  • 1

Bayanların en çok önem verdiği konulardan biri de saç modelidir. Bayanlar sık sık saç modellerinde değişiklikler yapmakta ve genel olarak modayı takip ederek saçlarına değişik şekiller vermektedir. Saç modellerinde yapmış oldukları değişiklikler ile kendilerini hem yenilenmiş hem de rahatlamış olarak hissetmekte olan bayanlar aynı zamanda toplum tarafından da beğenilme beklentisi içerisine girmektedir.

Günümüzde moda sürekli olarak değişim göstermektedir. Bazen eskiler de yeniden moda olabilmekte ve geçmiş yıllardaki yaşantılar moda kavramı ile günümüze aktarılmaktadır. 90 yıllarına uzanan saç modelleri ile bayanlar değişim yapmakta ve kendilerine farklı bir tarz belirlemektedir.

Taraklı taçlar, boncuk süslemeleri ve değişik tarzda aksesuarların yer almakta olduğu 90’lı yılların saç modelleri günümüzde pek çok bayan tarafından kullanılmakta.

Bandana İle 90’lı Yıllara Dönün

90 yıllarına şöyle bir göz atacak olursak oldukça farklı saç modelleri bulunmakta. Değişik aksesuar ve tokalarla farklı şekiller verilen saçlarda bandana en çok tercih edilen tokalar arasında yer almakta. Günümüzde de pek çok yerde kolay bir şekilde bulabileceğimiz bandanalar ile saçlarınıza değişik modeller verebilir ve 90’lı yıllara uzanan saç modellerini yansıtabilirsiniz. Bandanayı dağınık saçlarınızın yüzünüze düşmesini engellemek için kullanabileceğiniz gibi ayrıca bunun yanı sıra atkuyruğu modeline değişik bir tarz katmak için de aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Bandana ile hem eski yılları yansıtabilir hem de değişik ve şık bir görünüm kazanabilirsiniz.

90’lı Yıllarda Kullanılan Saç Aksesuarları

90’lı yıllar özellikle saç modellerinde en havalı olan dönemler arasında yer almakta. Değişik modellerdeki aksesuarlar ve farklı toka modelleri ile renkli bir dönem olan 90lar saç modası günümüze de uzanıyor. Saç boncukları, bandanalar, metal tokalar, papatya ve kelebek desenli tokalar ve metal taçlar 90lı yılların vazgeçilmez saç aksesuarları arasında yer almaktadır. Günümüzde de kolay bir şekilde temin edebileceğimiz bu saç aksesuarları ile kendimize değişik saç modelleri ile farklı tarzlar yaratabilir ve geçmiş yılları günümüze taşıyabiliriz. Bu arada taşlı tokalar da en sık kullanılan 90’lı yıllar tokası arasında yer almakta.