• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

7 Günde Toksinlerden Kurtulun

  • 1

Günlük yaşam koşullarımız, iş hayatı, stres, uyku bozukluğu derken vücudumuz olduğundan fazla yıpranıyor. Hayat kalitesini alt seviyeye çeken bu koşullar yorgunluk, halsizlik ve cilt kuruluğuna kadar yol açıyor. Cildimizin parlaklığı bu yaşam koşulları nedeni ile kayboluyor. Peki, cilt sağlığını nasıl koruruz? Vücudumuzu dinç hissetmek için neler yapmalıyız?

Cilt sağlığı için son zamanlarda çoğu kişi detoks yapmayı tercih ediyor. Nerede ise detoks içecekleri hayatımızın bir parçası haline geldi. Eğer detoks programı düzenler ve bunun dışına çıkmazsanız kısa süre içinde vücut sağlığınızı geri kavuşabilirsiniz. İşte size 7 günlük detoks programı;

Pazartesi; Suyu Fazla Tüketin

Hemen hemen her yerde karşımıza çıkan su için uyarı yine burada da geçerli oluyor. Uzmanlar suyun bol tüketilmesi konusunda tam fikirler. Yaşam kaynaklarımızdan biri olan su, vücut ısısını düzenliyor, zayıflamaya yardımcı oluyor ve toksinleri vücudunuzdan atıyor.

Gün içinde yanınıza bir şişe alarak mutlaka su içme alışkanlığı kazanmanız gerekir. Detoks içecekleri arasında en önemli yere sahip olan suyu bol tüketmeliyiz.

Salı; Teknolojiye Ara Verin!

Digital detoks son zamanlarda oldukça meşhur bir kavram haline geldi. Ne yazık ki günlük hayatımızda birçok digital ürün kullanıyor ve yanımızda bulunduruyoruz. Digital ürünler vücudumuzda tahribatlara neden olan en büyük etkenler arasındadır. Biraz kendimizden uzaklaştırmaya özen gösterelim.

Çarşamba; Spor Zinde Tutar

Spor alışkanlığını hayatınızın bir parçası haline getirmeye özen gösterin. Düzenli spor yapmak sağlıklı bir kişiliğe adım atmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda vücudunuz ve beyniniz daha dinç hale gelir.

Perşembe; Detoks İçecekleri Tüketmeyi Unutmayın

Su haricinde sıvı tüketimiz hem zayıflamaya hem de toksinleri atmanıza yardımcı olur. Detoks içecekleri günlük yaşantınızda bulunması gereken içeceklerdendir.

Cuma; Ruhunuzu Dinlendirin

Günlük yaşadığımız stres, yorgunluk ve uykusuzluk insanı ruhen yıpratır. Yaşam kalitenizi yükseltmek için mutsuz eden olaylardan uzak durmaya özen gösterin.

Cumartesi; Makyaj Yapmayın

Makyaj yapmamanız için güzel bir gün biraz da cildinizi dinlendirmeye ne dersiniz. Günlük makyaj yaptığımız için cildimiz hava almıyor. Bırakın cumartesi günleri makyaj yapmama gününüz olsun.

Pazar; Cilt Detoksları Yapın

Cildinizin de detoksa ihtiyacı olduğunu unutmayın. Cildinize bakım yaparak cilt detoksları uygulayabilirsiniz.