• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

6 Adımda Kilo Verme

  • 1

Kış aylarında kilo almak kaçınılmaz olurken, birde daha alınan kilolar verilememişken oldukça hızlı şekilde kilo vermeyi düşünüyoruz. Kış aylarında hafif ve kilosuz geçirmek isteyenlere 6 adımda kilo verme için ne yapmalı?

  1. Sabahları Alkali Şekilde Başlamak

Vücudunuz gece boyunca asidik hale gelerek alkali seviyesini dengelemeniz gerekir. Bunun için 5-6 damla limon suyunu yarım litre suya karıştıralım. Ya da yarım çay kaşığı elma sirkesi damlatarak bu suyu kahvaltı öncesinde tüketin. Hem metabolizmanın hızlanmasını sağlayacak hem de hızlı kilo vermenize yardımcı olacak.

  1. Eksiksiz Kahvaltı Saati

Sabah kahvaltısı diğer öğünlere bakarak en önem verilmesi gereken öğündür. Sağlıklı yağlar açısından zengin olan yumurta, avokado, zeytinyağı tüketilmeli. Bunun yanı sıra küçük bir şekilde kesilmiş peynir, domates, yeşillik ve salatalık tüketilmeli. Siyah çay yerine bitki çaylarından tüketin. Ya da taze sıkılmış portakal suyu tüketilmeli.

  1. Yeşil Çay Tüketimine Dikkat

Öğün aralarında mutlaka hem sağlık açısından hem de muhteşem lezzetli bitki çaylarından bir fincan tüketilmeli.

  1. Gösterişli Öğle Yemeği

Izgara tavuk, ton balıklı salata ve yanı sıra garnitür salataları tüketilmeli. Hem iştahınızı açacak hem de lezzetli bir yemek yemiş olacaksınız. Yemek yanında asla asitli içecekler tüketmemeli. Bunun yerine bir bardak ayran veya maden suyu kullanmalı.

  1. Besleyici Ara Öğün

Akşam yemeğinde çok aç olup yememek için ara öğünde besleyici bir şeyler yemeli. En ideali de besleyici bir porsiyon meyve veya kurutulmuş meyve türleri yemekte fayda var. Böylece akşam yemeği zamanı geldiğinde karnınız çok acıkmamış olacak ve az yemek tüketmiş olacaksınız.

  1. Hafif Akşam Yemeği

Akşam hareketsiz kalacağımızdan dolayı ve uyku zamanı yaklaştığından daha az kalorili yiyecekler tercih edilmeli. Bu sayede hem kendinizi hafif hissedeceksiniz hem de kilo almamış olacaksınız. Akşam yemeğinde zeytinyağlı bir yemek yanında da salata tüketmenizde hafiflik açısından fayda var. Yoksa mide onu eritmekte zorlanacak ve size kilo olarak geri dönecektir.

Akşam yemeğinden sonra bir şey tüketmemekte fayda var. Aynı zamanda akşam yemeği çok geç saate de bırakılmamalı.