• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

40 Yaş Üstü Kadınlar için Makyaj Tavsiyeleri

makyaj kadın
  • 1

Henüz genç yaşlarda tutkunu olmaya başladığımız ve itiraf edelim çoğumuzun da bağımlısı olduğu makyaj, biz kadınların hayatında oldukça büyük bir yer kaplıyor. Ergenlik dönemi başlarında ortaya çıkan ve büyük merak uyandıran makyaj, uzun yıllar hayatımızda nefes almaya, bizim bir parçamız olmaya geliyor. Evet, kapıyı açtık ve makyajı içeri aldık. O kapı iç kapanmadı ve biz otuzlu yaşları devirdik. Belirli bir yaştan sonra hem olgunluk hem de cilt yapısı gereği makyaj geleneğini değiştirmek gerekiyor. 40 yaş üstü hanımlar için makyaj tavsiyelerimiz için okumaya devam ediniz efendim…

40 Yaş Üstü Kadınlara Makyaj Tavsiyeleri

1. Cilt Lekeleri

İlk olarak yüzünüzdeki lekeler ciddi derecede size rahatsızlık veriyorsa ve siz bu lekeleri mümkün olduğunca kapatmak istiyorsanız, çift görevli kapatıcı kullanın. Bu kapatıcılar daha yoğun ve işe yarar vaziyetteler. Yüzünüzdeki lekeleri %100 e kadar kapatma etkisine sahipler. Neredeyse kusursuz ve lekesiz bir cilt görünümü oluşturmak için oldukça idealler.

2. Göz Makyajı

İkinci adımda gözleriniz için sıcak tonlar kullanmalısınız. Bakışlarınız doğal ve vurgulu olmalıdır. Ten renginizden biraz daha koyu kahverengi tona yakın göz kalemlerinden kullanabilirsiniz. Soft bir göz makyajı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

3. Canlı Bir Göz Makyajı için

Üçüncü adım olarak göz kapaklarınıza ve göz çevrenize hafif bir şekilde astar uygulayabilirsiniz. Bu işlem göz haznenizi daha diri ve canlı gösterecektir. Gözleriniz daha hoş ve estetik bir hava taşıyacaktır. Güzel Gözler için Eyeliner İpuçları konumuzu da okumalısınız!

4. Belki de Mat Renkler Daha İyi?

Diğer bir adım mat bir makyajla sağlanandır. Göz farınızı mat renklerden seçebilirsiniz. Ekstra parlaklık veren farlar da var dilerseniz onlardan da tercih edebilirsiniz fakat mat renkler size ve yaşınıza uygun olacaktır. Mutlaka bir parıltı olsun diyorsanız yeterli parlaklık veren, fazla abartı olmayan farları tercih edebilirsiniz. Unutmayın, 40 yaş üstünde çoğu zaman daha sakin ve olgun renkler daha güzel durur.

5. Kaşlar Üzerinde Çalışın

Başka bir tavsiyeye geçelim hemen. Kaş kalemleri ve kaş farlarıyla kaşlarınızı daha vurgulu ve sabit bir hal getirmeniz mümkün. Kaş renginize uygun bir kaş kalemiyle kaşlarınızı gürleştirebilir, şekli bozuk ise daha şekilli ve hoş bir hale getirebilirsiniz. Kaş Dökülmesine Karşı Doğal Yağlar

6. Nemlendirme

Yaş ilerledikçe ciltte nem açısından eksiklik yaşanmaya başlıyor. Nem eksikliği ciltte kırışmaların hızını artırdığı gibi cildin cansız görünmesine de neden olabiliyor. Bu nedenle mutlaka nemlendirmeye 2 kat özen gösteriyoruz.

7. Cildinizi Gece Besleyin

Cildiniz gece siz uyurken tamire başlar. Eğer gerekli mineral ve bileşen desteği sağlanırsa cildiniz bu tamir sürecini en iyi şekilde kullanır. Bu konuda detaylı bilgi için mutlaka Gece Kremi Neden Kullanılır? konumuzu okuyunuz.


ETİKETLER