• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

30’lu Yaşların Mutluluğuna Hazır Mısınız?

  • 1

30’lu yaşlar kimisi için orta yaşın başlangıcı sayılsa da aslında gençliğin ve dinamikliğin en ideal olduğu yaşlardır. Her ne kadar ‘’yaş 35 yolun yarısı’’ dense de siz bunlara hiç kulak asmayın. Çünkü 30’lu yaşlar insanların en bilinçli,  en verimli ve en çalışkan olduğu yaşlardır. İşte, 30’lu yaşlarda mutlu olmanın ve hayatı doya doya yaşamanın birkaç yolu…

Sağlıklı Kalın Mutluluğu Daima Yaşayın

Herkesin 20’li yaşları hızlı ve macera dolu geçer. Okul hayatı, iş hayatı ve gençliğin vermiş olduğu hızlı akan kan sayesinde gece gezmeleri, sağlıksız beslenmeler ve alkol, sigara kullanımı gibi kötü alışkanlıklar özellikle 20’li yaşlarda başımıza geliyor.

30’lu yaşlar ise olgunlaşmanın ve daha sağlam kararlar almanın yaşı oluyor. 30’lu yaşlara girerken özellikle sağlığınıza dikkat edin ve alkol, sigara kullanımını en aza indirin. Hatta bırakabiliyorsanız acilen bırakın.

Bu yaşlarda kalsiyum ve protein ağırlıklı beslenmek oldukça önemlidir. Meyve ve sebze yemeklerinizin arasında kesinlikle olsun.

Spora her zamankinden daha fazla vakit ayırın ve düzenli bir yaşama geçiş için kolları sıvayın.

Yeni Dostlara Kucak Açın

Yaşın ilerlemesiyle birlikte arkadaşlıklar ve sosyal çevrede de değişiklik olacaktır. Bu dönemde sosyal aktivitelere fazla vakit ayırın. Özellikle dans kursları, yoga dersleri veya ilginizi çekecek aktivitelere yönelin. Böylece hem yeni arkadaşlıklar edinecek hem de zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmiş olacaksınız.

Yuva Kurmanın Zamanı Gelmedi mi?

Bekar erkek ve kadınlar için bu yaşlarda gelen en çok soru ‘’evlilik ne zaman’’ sorusudur. Hayatınızın aşkını bulduysanız veya uzun süredir görüştüğünüz birisi varsa bu yaşlar evliliğe adım atmak için en doğru yaşlardır.

Yanlış karar verme süreçleri en aza inmiş ve doğru insanı, doğru şekilde tanıyıp anlamak için gerekli olan bilgi, deneyim ve öngörü bu yaşlarda en iyi şekilde ortaya çıkar.

Eğer ki evliyseniz bu yaşlar çocuk yapmak için de en doğru yaş aralığıdır. Çocuğunuzla aranızda çok yaş farkı olmadan, o gençlik yıllarını yaşarken sizin de orta yaşların sonuna gelmeniz ona daha çok vakit ayırmanız anlamına gelecektir.

 Yaşınızın Tadını Çıkartın

30’lu yaşlar hızlı yaşanmış bir gençliğin ardından gelen dinlenme, olgunlaşma ve artık hayata yön verme yaşlarıdır. Bu yaşlarda görünümünüzü değiştirme, yeni kıyafetler, yeni saç modelleri ve farklı bir duruşla sevdiklerinizin karşısına çıkabilirsiniz.

30’lu yaşlar hem zihnen hem de bedenen olgunlaştığınız yaşlardır. Bu yaşların kıymetini bilin ve her zaman kendinizi severek yaşayın.


ETİKETLER