• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

3 Adımda Gür Kaşlar

3 Adımda Gür Kaşlar
  • 1

3 Adımda Gür Kaşlar3 ADIMDA GÜR KAŞLAR

Yüzümüzde en özen gösterdiğimiz ve en dikkat çeken yerlerden biri tartışmasız kaşlarımızdır. Kaşlar, aslında oldukça uzun ve bir o kadar da önemli bir konudur. Cilt bakımında kan dolaşımını ve hücre yenilenmesini hızlandıran peelingin önemini bilmeyen yoktur. Peki kaşlarına peeling yapmanın önemi hiç aklınıza geldi mi? Cilt bakım rutininizde kaşlarınıza ayıracağınız 15-20 saniyelik bir zaman  gür ve sağlıklı kaşların yeni sırrı.

Kaş masajı
Daha hızlı kan akışı ve sonucunda daha hızlı uzayan kaşlar için kaşlarınıza her gün 1 dakika masaj yapın. 30 saniye boyunca parmak uçlarınızla yapacağınız küçük darbelerden sonra 30 saniye de yuvarlak hareketlerle parmaklarınızı kaşınız boyunca gezdirin.

Cımbıza veda edin
Siz de ince kaşlardan sıkıldıysanız cımbızlara bir süre veda edin. Kaşlarınızı almaya mola verdiğiniz bu süreçte yoğun pigmentli kapatıcılarla çıkan dağınık kaşları kamufle edebilirsiniz. Eğer çok rahatsız olursanız uzakta çıkan tüyleri kaş şekillendirici jiletlerle düzenleyebilirsiniz.

Bakım kürleri
Yüzünüzü temizleyip günlük bakım rutininizi uyguladıktan sonra kaşlarınızı da şımartmayı unutmayın. Masajınızdan sonra uygulayacağınız özel bakım kürleri ile boşluklarda çıkacak yeni tüyleri destekleyebilirsiniz. Düzenli olarak uygulayacağınız yeniden yapılandırıcı ürünlerle birkaç hafta sonra dolgun kaşlara merhaba diyeceksiniz.

Bu Adımlar Nasıl Uygulanmalı?

Haftada iki kez yapacağınız bu uygulamayı vücudun en ince ve hassas derisini taşıyan göz bölgesinin yakınında yapacağınız için çok dikkatli olmalısınız. Az bir miktarda ürünü serçe parmağınıza alarak kaş çevresine nazik dairesel hareketlerle yedirin ve bol suyla durulayın.

Ne İşe Yarar? 

Peelingle kaş diplerinizi ölü hücrelerden arındırarak batık tüyleri dışarı çıkarabilir ve kan dolaşımını hızlandırarak kaş uzamasını destekleyebilirsiniz. Ek olarak kaş çevresinde pürüzsüzleşen cildiniz size daha düzgün bir fondöten sürme imkanı verecektir. Kaş besleyici ürünleri de peeling’den hemen sonra uygulayarak daha hızlı ve etkili bir şekilde cilde etki etmelerini sağlayabilir ve gür kaşlara kavuşmanızın süresini kısaltabilirsiniz.