• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

3 Adımda Cilt Detoksu

  • 1

Bazen mevsim değişikliği nedeni ile bazen ise farlı makyaj malzemeler kullanımından dolayı cildin bakıma ihtiyacı oluyor. Detaylı bir bakım ve detoks cilt bakımında olumlu sonuçlar verir. Yani cilde derin bir temizlik yapmak için detoksa ihtiyacı var. En az ayda 1 sefer cilt detoksu yaparak cildinizin parlak ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Genel olarak cilt bakım merkezlerinde, cilt detoksu oldukça pahalı fiyatlardan yapılıyor. Fakat 3 adımda cilt detoksu evde yaparak şık görünüme sahip olabilirsiniz.

Detoks vücuda ve cilde yapılır. Dışarıdan giren kötü atıkları arındırmak için yapılan bir takım faydalı işlemlere detoks denir. Cildi derinlemesine temizlemek adına yapılır. Zayıflarken yaptığımız detokslar gibi evde cildimize de detoks yapma şansına sahibiz. İşte adım adım cilt detoksu tarifi.

Cilt bakımında Bol Su Lazım

Cildin parlak ve nemli görünmesi için cildin suya ihtiyacı var. Bu nedenle sürekli olarak cildimizi yıkamalı, bunun yanı sıra bol su içmeliyiz. Aynı zamanda makyaj ile uyumamak da cilt bakımı için atılacak önemli adımlar arasındadır. Yatmadan önce cildinizi temizlemeye dikkat edin. Sabah akşam cilt bakımı yapmaya dikkat edin. Cildinizi temizleyin, tonikleyin ve nemlendirin.

Cildinize özel kremler kullanmaya dikkat edin. Cildiniz yağlı ise su bazlı nemlendiriciler, kuru ise yağlı nemlendiriciler kullanın.

Gözenekleri Temizleyin

Cildimiz hava koşullarından, ölü derilerin dışarı atılmasından dolayı sürekli gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Gözeneklerin temizlenmesi ve hava almasını sağlamak ciltte sivilce ve akne oluşumunu ciddi derecede önleyecektir. Bunun için evde hazırlayabileceğiniz peelingler veya hazır peelingler kullanmalısınız.

Oluşan siyah noktaları cildinize buhar banyosu yaptırdıktan sonra veya sıcak bir banyo sonrası temizleyebilirsiniz. Sonrasında cilt temizleme jelleri ile cildi tekrar temizlemeli.

Cildinizi Nemli Tutun

Genç bir görünüme sahip olmak için cildi nemlendirmek çok önemli. Bunun için ilk önce bol su içmeliyiz. Sonrasında cilt nemlendiricileri kullanarak cildin daha canlı, parlak ve kırışıksız görünmesine yardımcı olursunuz. Cildi nemlendirmek pürüzsüz ve yumuşak olmasına da yardımcı olacaktır. Sizde cildinizi nemlendirerek genç görünüm elde edebilirsiniz.