• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

2019 Makyaj Trendleri

  • 1

Makyaj tüm bayanların ilgisini çeken bir konu olduğu için her yıl farklı bir trend ortaya çıkıyor. Peki, 2019 yılında bizi nasıl makyaj stilleri bekliyor. Uzman makyözler tarafından yapılan makyajlar artık trend haline geldi. Özellikle ünlülerin makyajları günümüze ışık tutarak genç kızların gözdesi oluyor. Bu yılın makyaj stilleri de başınızı döndürmeye hazır.

Herkesin farklı bir tarzı stili vardır. Makyajda stili ortaya koyan bir ibare. Peki, 2019 makyaj stilleri bize neler sunuyor. Bu yıl en çok konuşulan makyaj tarzı nedir? Yazımızda makyaj yaparken nelere dikkat etmenizden tutun, bu yıl nasıl makyaj yapılması gerektiğini bulabilirsiniz.

Sade Makyajlar Trend

Makyajsız makyaj olarak da tabir edilen bu makyaj stilinde doğal bir makyaj ile karşılaşacaksınız. Ünlü makyözler tarafından, ünlü sanatçılarımıza uygulanan makyajlara baktığımızda hafif makyajlar ön planda. Adeta hiç makyaj yapılmamış gibi dursa da incelikle yapılmış makyajlar var.

Gözleri ön planda tutan bu makyaj stilinde siyah seçimlerden tutun da tarçın rengine kadar yer veriliyor. Bu biraz da sizin ten renginize be yüz tipine bağlı kalır.

Dumanlı Göz Makyajları Dönüş Yaptı

Yaz ayları yaklaştı. Biliyorsunuz makyaj sadece yıl olarak değişmiyor. Mevsimsel makyaj tarzları da var. Yaz aylarına yaklaşmışken smokey makyaj ortaya çıkıyor. Bu yaz dumanlı gözler görmeye deva edeceğiz. Geçtiğimiz yıllarda oldukça trend bir makyaj stili idi. Bu yılda sevilen dumansı gözler göreceğiz.

Rujlarda Sadelik Hakim

Ruj renklerine gelince sadeliğin hakim olduğunu söyleyebiliriz. Nude ve kahve tonlarında tercih edeceğiniz ruj renkleri makyajınızın bütünlüğü sağlayacak. Aynı zamanda biraz daha canlılık ve parlaklık istiyorsanız lipglos modası da dönüş yaparak, makyaj severlerin gözlerini parlatıyor.

Bu makyaj stilinde kontürü az miktarda kullanırken, highlighter’de az kullanılıyor. Birçok ünlüde makyaj stilini bu tarzda tercih ediyor.

2019 Sonbahar-Kış Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Aydınlatıcıyı fazla kullanmamaya dikkat edin.
  • Mat makyaj stilleri ve kadifemsi makyajlar tercih edebilirsiniz.
  • Pembe ve portakal rengi makyajlar yaz aylarında tercih edilirken kış aylarında bronz makyajlar tercih edilmeli.
  • Göz makyajında toprak renkleri hakim olmalı.

 


ETİKETLER