• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

2019 Bahar Makyajı Nasıl Yapılmalı?

  • 1

Makyaj yıl olarak değil daha çok mevsimsel olarak değişmeye devam ediyor. Bahar ayının gelmesi üzerine makyaj trendleri neler öğrenmek istedik. Bugün sizler için bahar ayında nasıl makyaj yapmamız gerektiği hakkında araştırma yaptık. İşte bahar makyajının formülü;

Şeffaf ve Parlak Ciltler İçin Makyaj

Şık ve zarif görünmenize yardımcı olan makyaj trendleri son zamanlarda oldukça trend hale geldi. Adeta yüzünüzde hiç makyaj yok gibi görünecek makyajları bu yılda sık sık göreceğiz. Sade makyaj trendi bahar ayları için oldukça ideal bir seçim. En önemlisi makyajınızı yaparken cilt tonunuza en uygun fondöteni seçmek gerekir. Bunun içinde ışıltılı seçim yapmaya dikkat edin. Elmacık kemiklerde hafif bir allık, gözlerde de gölgeli far kullanmanız yeterli olacak.

60’lı Yılların Makyajı Trend

Her zaman eskiye dönüş muhteşem trendler ortaya çıkarabiliyor. 60’lı yılların makyaj trendlerini gençler bilmez. Ama annelerimiz ya da ananelerimiz bu makyajın nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olduğuna emin olabilirsiniz. 60’lı yıllarda her şeyi büyük göstermeye çalışılırdı. Makyajda buna dahil. Pastel tonlar ve bej ile kahverengiyi kullanarak makyaj yapmaya ne dersiniz. Göz farı ve kaşlar ön planda olacak makyaj bu bahar ayını karşılamanız için ideal.

Portakal ve Mercan Göz Farı

Daha önceki yazılarımızda bu yılın rengi mercan diye belirtmiştik. Makyajda portakal ve mercan rengi açık tenli bayanlar için ilgi gören bir tarz olacak. Göz makyajında bu renkler hakim olacak şekilde gözleri ortaya çıkarmaya hazır olun.

Alt Eyeliner

Yine eski trendlerden bir makyaj trendi ortaya çıkıyor. Alt eyeliner bu yıl bayanların gözdesi haline gelecek. Renkli seçimler yaparak gözlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Hatta bunları gölgelendirerek smokey makyaj trendini takip edebilirsiniz.

Mat Dudaklar

Geçen sezon oldukça rağbet gören mat rujlar bu yılda bayanların gözdesi olmaya devam ediyor. Dudakların parlak görünmesini bir yana atarak mat görünen dudakların trend hale geldiğini belirtmek isteriz. Bahar aylarında seçeceğiniz rujların mat olmasına dikkat edin.

Parlak Elmacık Kemikleri

Beyaz tenli olun olmayın. Bu yıl elmacık kemiklerini ortaya çıkarıyoruz. Parlak tonda seçeceğiniz allık ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.