• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

2018 Trendi Sombre Saç

  • 1

Günümüzde, trend saç modelleri denince akla ilk gelen modellerden sombre saç modası konulu bu yazımıza kulak vermeli ve nedir? Nasıl yapılmalıdır? Benzeri soruların cevaplarını titizlikle incelemelisiniz. Sombre uygulamasının, güneşten açılmış bir görünüme kavuşturduğu ve ışıltılı saçlar sunduğu bilinmektedir. Daha çok kış aylarında kullanılan koyu renklerin, yaz mevsimlerinde güneş tonlarına tercih edildiğini söyleyebiliriz. Yumuşak geçişler sayesinde doğallığınızı koruyabilir ve çevrenizde birçok kimsenin gözlerini doldurabilirsiniz.

Sombre Saç Nedir?

Popüler olması sebebiyle sombre saç hakkında hemen hemen herkes fikir sahibidir dersek yanılmış olmayız. Film yıldızlarının da sıklıkla tercih ettiği sombre saç modelleri, uygulaması pratik bir sonuç sunmaktadır. Peki, gerçek anlamda sombre saç tam olarak nedir? Bilindiği üzere ombre saçlarda özellikle saç uçlarına yönelik farklı ton uygulamaları mevcuttur. Ancak, sombre saçlarda keskin ve net bir geçişin söz konusu olmadığını söylemeliyiz. Bu sebeple, yumuşak geçiş farkının temel unsur olduğunun altını çizmek istiyoruz.

Sombre saç tonlarının 4 çeşit olduğunu ve diplerden uç taraflara yayılan bir tonlama ile kesin bir bütünlük oluştuğu bilinmektedir. Renk farkının net bir şekilde görülmediğini ve doğal görünüm amacında olduğunu da eklemeliyiz. Az tonların kullanılması ve saçın belirli bölgelerinde uygulanması ile pırıltılı ve doğal sonuçlar elde edilmektedir.

Sombre Trendi

Ombre trendinin geçtiğimiz senelerdeki popülerliğinin yerine artık 2018 trendi sombre saç ve modelleri aldı! Genellikle birbirine karıştırılan bu modeller arasında belirgin farkların bulunduğu da kaçınılmazdır. Hem uygulama açısından, hem de ton farkları söz konusu olduğunda sombre saçın doğal bir görünüm amaçladığı ilk göze çarpan unsurlar arasındadır.

Birçok kadının merak ettiği bir diğer konu ise, sombre saçların çevrede uyandıracağı etkidir. Ombre saçlarda görülen ton fazlalıklarının sombreye kıyasla koyu olması, daha yumuşak tonların ihtiyacını doğurmuştur. Sombre saç trendi ile çevrenizde hayranlık uyandırabileceğinizi söylemek isteriz. Günümüz trendi olan bu saç modelini denemeli ve pratik uygulaması ile kendinize yeni heyecanlar yaratmalısınız. Sombre saçların sizlere yakışacağını düşünüyor ve tercih edeceğiniz yumuşak tonlarla birlikte parıltılı bir güzelliğe kavuşacağınızın altını çizmek istiyoruz.